top of page

Методична робота Державного навчального закладу "Слов'янський професійний аграрний ліцей"

У нашому навчальному закладі функціонують два методичних об'єднання:

 

1. Методична комісія класних керівників.

2. Методична комісія загально-освітнього та професійно-технійчного циклу

З діяльністю МК Ви можете ознайомитись натиснувши на посилання нижче. Дякую!

Stationary photo

ПОЛОЖЕННЯ

про роботу методичних комісій в ДНЗ " Слов'янському професійному аграрному ліцеї"

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Методичні комісії (МК) – це структурний підрозділ методичної служби Слов'янського професійного аграрного ліцею, одна із організаційних форм групової науково-методичної роботи в системі підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.

1.2. Методичні комісії створюються за наявності трьох і більше педагогів (викладачів, майстрів виробничого навчання однієї спеціальності), або споріднених предметів (груп професій). Можливе створення міжпредметних (міжпрофесійних) методичних комісій у випадку, коли в ПТНЗ менше трьох викладачів або майстрів виробничого навчання певного предмета (професії).

1.3. Методичні комісії створюються на навчальний рік. Керує роботою методичної комісії голова, який обирається з найбільш досвідчених, творчих, ініціативних викладачів, майстрів виробничого навчання. Він планує і організовує діяльність методичної комісії протягом навчального року. Кандидатура голови комісій затверджується наказом директора на початок навчального року.

1.4. Засідання методичної комісії проводяться щомісяця.

1.5. План роботи методичної комісії розробляється на навчальний рік, затверджується директором.

1.6. Зміст і спрямування діяльності методичних комісій визначається навчальними планами і програмами, новаторськими ідеями, впровадженням інноваційних педагогічних і виробничих технологій. Методичні комісії здійснюють науково-методичне забезпечення викладання відповідного предмета, ведуть творчу пошукову, теоретичну та експериментальну роботу з навчальної дисципліни. Організація роботи методичної комісії здійснюється за результатами попередньої діяльності педагогічного колективу та на основі аналізу підсумків діагностичного вивчення професійної компетентності педагогічних працівників, планування роботи як на поточний період, так і на перспективу згідно з концепцією розвитку професійної (професійно-технічної) освіти в Україні, методичними рекомендаціями, розміщеними на сайті МОН України, рекомендаціями Управління освіти, науки. Головне завдання передбачає багатопланову та різноманітну за змістом і формами роботу з метою забезпечення безперервного зростання професійного рівня педагогічних працівників і реалізації науково-методичної проблеми навчального закладу.

1.7. Зміст роботи методичної комісії має переважно інформаційно-консультативне, психолого-педагогічне, методичне, фахове спрямування.

1.8. У своїй роботі методичні комісії підзвітні педагогічній раді навчального закладу.

2. ЗАВДАННЯ МЕТОДИЧНИХ КОМІСІЇ

2.1. Удосконалення науково-теоретичної, психолого-педагогічної, загально-дидактичної, методичної і фахової підготовки членів методичної комісії з метою надання якісної повної загальної середньої освіти та професійної підготовки відповідно до вимог державних стандартів.

2.2. Здійснення інформаційно-нормативного, методичного, психологічного забезпечення педагогічних працівників.

2.3. Вивчення, впровадження кращого педагогічного досвіду. Узагальнення та обмін досвідом успішної педагогічної діяльності.

2.4. Створення умов для постійного підвищення освітнього та кваліфікаційного рівнів педагогів, оновлення їх професійних і загальноосвітніх знань, збагачення духовного та інтелектуального потенціалу педагогічних кадрів. Здійснення керівництва творчою діяльністю педагогів.

2.5. Забезпечення засвоєння і впровадження інноваційних педагогічних і виробничих технологій в навчальний процес.

3. ОСНОВНІ НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ МЕТОДИЧНИХ КОМІСІЇ

3.1. Розробка, розгляд, аналіз робочої навчально-програмної документації, внесення коректив та змін у навчальні програми з урахуванням регіонального компонента.

3.2. Вивчення і використання в навчальному процесі нових педагогічних і виробничих технологій, кращого досвіду навчання та виховання, аналіз результатів цієї роботи.

3.3. Проведення роботи з комплексного методичного забезпечення навчально-виробничого процесу засобами навчання, розробка методичних рекомендацій з ефективного використання дидактичних матеріалів, створення необхідних засобів навчання тощо.

3.4. Аналіз стану і результатів навчально-виробничого та навчально-виховного процесів, якості знань, умінь і навичок учнів, рівня їх вихованості і професійної культури.

3.5. Оновлення змісту навчання і виховання, забезпечення взаємозв’язку загальноосвітніх дисциплін, теоретичного і виробничого навчання учнів.

3.6. Аналіз результатів перевірок професійно-технічного навчального закладу, внутрішнього контролю, розробка пропозицій та рекомендацій із поліпшення викладання окремих навчальних дисциплін, підвищення якості викладання предметів, форм і методів проведення уроку, забезпечення кожного робочого місця учнів елементами КМЗ.

3.7. Організація наставництва, надання допомоги молодим педагогічним працівникам у підготовці та проведенні уроків, позаурочних заходів, організація взаємовідвідування занять, відкритих уроків та їх обговорення.

3.8. Організація та проведення конкурсів фахової майстерності, олімпіад із предметів і професій, семінарів-практикумів, виховних заходів тощо.

3.9. Підтримка педагогічних працівників у напрямку роботи щодо створення навчальних і електронних посібників, збірників, рекомендацій професійного спрямування.

3.10. Активна пропаганда, впровадження сучасних педагогічних, виробничих, інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничий процес, сприяння інноваційній діяльності.

4. ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

4.1. Структура методичної роботи складається із взаємопов’язаних, взаємодіючих елементів, які відповідають цілям і завданням, що стоять перед ліцеєм та втілюються у різних методах і засобах.

4.2. У ліцеї здійснюється колективна та індивідуальна методична робота. Основою у виборі форм методичної роботи є різні методи діагностичного вивчення рівня професійної компетентності педагогічних працівників.

4.3. Колективні форми методичної роботи використовуються з метою вироблення єдиного підходу до вирішення певних проблем, обговорення актуальних питань організації навчально-виховного процесу, аналізу результатів колективної діяльності, вивчення і поширення кращого педагогічного досвіду, науково-технічної та педагогічної інформації. Колективними формами методичної роботи є: педагогічна рада, методичні комісії, інструктивно -методичні наради, теоретичні та практичні семінари, школи професійної майстерності, передового досвіду, науково-практичні конференції, педагогічні читання тощо.

5. ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБОВ’ЯЗКИ ГОЛІВ МЕТОДИЧНИХ КОМІСІЇ

5.1. Керівництво роботою методичної комісії здійснюють голови комісій, які обираються з найбільш досвідчених викладачів, майстрів виробничого навчання і затверджуються наказом директора ліцею.

5.2. Голова методичної комісії ліцею:

5.2.1. Чітко і конкретно визначає зміст роботи методичної комісії відповідно до цілей і завдань методичної роботи ліцею, визначених концепцією його розвитку, єдиною науково-методичною проблемою, нормативною базою викладання предметів, методичними рекомендаціями всіх рівнів.

5.2.2. Визначає пріоритетні напрями роботи, завдання методичних комісій, функціональні обов’язки членів.

5.2.3. Складає план роботи методичної комісії на навчальний рік з урахуванням діагностування педагогічних працівників.

5.2.4. Активізує і синтезує роботу методичної комісії, організовує науково-дослідницьку, експериментальну, інноваційну роботу педагогічних працівників.

5.2.5. Відповідає за ведення належної документації методичної комісії.

5.2.6. Готує і проводить засідання методичної комісії.

5.2.7. Організовує взаємовідвідування уроків викладачів, майстрів виробничого навчання, відвідує та аналізує уроки.

5.2.8. Організовує методичні виставки, участь у професійних конкурсах, ярмарках педагогічних ідей тощо.

5.2.9. Забезпечує готовність учнів до участі в олімпіадах (із загальноосвітніх, загальнопрофесійних, професійно-теоретичних дисциплін), конкурсах фахової майстерності серед учнів, учнівських конференціях тощо.

5.2.10. Керує організацією проведення предметного тижня (тижня професії).

5.2.11. Проводить діагностику педагогічних працівників, здійснює її аналіз з метою корекції роботи методичної комісії.

5.2.12. Організовує вичення нормативних документів, інструкцій, наказів.

5.2.13. Ініціює обговворення та внесення коректив у робочі навчалні плани, програми, поурочно-тематичне планування тощо.

5.2.14. Вивчає якість виконання робочих навчальних планів і програм, доводить до відома членів методичної комісії результати.

5.2.15. Координує підготовку і проведення вхідного і вихідного діагностування учнів, директорських контрольних зрізів, тематичних заліків, ДПА, ЗНО, ПА, ДКА, організовує обговорення результатів, впливає на якість рішень, які приймаються, відслідковує виконання прийнятих рішень.

5.2.16. Готує і проводить творчі звіти членів методичної комісії, аналітичні матеріали за підсумками роботи за рік, відбирає кращі наробки педагогічних працівників для обласного та училищного методкабінетів.

5.2.13. За результатами роботи за рік подає аналітичний звіт методисту ліцею, визначає тему, завдання і зміст діяльності методичної комісії на наступний рік.

 

6. ПРАВА ТА ОБОВ’ЗКИ УЧАСНИКІВ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

6.1. Участь у методичній роботі є професійним обов’язком для всіх педагогічних працівників. Результативність методичної роботи враховується при проведенні атестації педагогічних працівників і є підставою для матеріального та морального заохочення.

6.2. Директор ліцею, його заступники, методист вивчають та аналізують стан методичної роботи, її результативність, створюють умови для підвищення фахового рівня педагогічних працівників, забезпечують участь всіх педагогічних працівників у методичній роботі.

Педагогічні працівники мають право:

6.3. Користуватися нормативно-правовою, навчальною та науково-методичною документацією з питань професійної діяльності, яка надходить в методичний кабінет і бібліотеку, наявним довідково-інформаційним фондом у встановленому порядку.

6.4. Брати участь в опитуванні, анкетуванні, надавати пропозиції адміністрації ліцею щодо удосконалення змісту методичної роботи.

6.5. Виїжджати у творчі відрядження з метою вивчення та обміну досвідом роботи.

6.6. Звертатись за допомогою до методиста, директора ліцею, його заступників, старшого майстра для вирішення питань підвищення своєї професійної компетентності.

6.7. Брати участь у методичних заходах обласного рівня з відшкодуванням витрат на відрядження за основним місцем роботи.

6.8. Проходити стажування і підвищувати свою кваліфікацію.

 

7. ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТАЦІЇ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ

7.1. Наказ про створення методичної комісії та призначення голови МК.

7.2. Положення про методичну комісію.

7.3. План роботи МК на навчальний рік.

7.4. Банк даних викладачів: кількісний і якісний склад МК.

7.5. Орієнтовний графік проведення методичних заходів МК на рік.

7.6. Перспективний план атестації педагогічних працівників.

7.7. Графік проведення відкритих уроків і позакласних заходів педагогічними працівниками.

7.8. План проведення і матеріали предметних тижнів, тижнів професій.

7.9. План роботи з молодими і новоприбувшими викладачами, майстрами виробничого навчання.

7.10. Матеріали внутрішнього аналітичного контролю: інформаційні, аналітичні довідки, результати моніторингових досліджень рівня навченості учнів, діаграми результативності участі учнів у предметних олімпіадах, конкурсах.

7.11. Протоколи засідань методичної комісії.

7.12. Нормативні документи щодо викладання предметів.

7.13. Перелік методичних рекомендацій всіх рівнів.

7.14. Рекомендації МК, окремих педагогів.

7.15. Картотека перспективного педагогічного досвіду членів МК.

7.16. Перелік друкованих робіт членів МК.

7.17. Документація, що надається методичною службою ліцею.

7.18. Звіт голови МК за попередній навчальний рік, протоколи засідань методичної комісії.

7.19. Інші документи.

bottom of page